שירות לקוחות
11 Netivot Street, Herzliya 03-6161026 09-8348646

איטום גגות לקראת החורף – איך תוכלו לעשות זאת?

גג לא מתוחזק כראוי, יגרום במהלך לרטיבות וחדירת נוזלים אל תוך הבית. הדבר יסכן באופן משמעותי את הדיירים וגם את הציוד והמוצרים שברשותם. מעבר לכך, גג כזה יגרום לירידה בשווי הנכס ואף עשוי לייצר בעיות נוספות ונזקים בלתי הפיכים. לכן, עדיף מבעוד מועד לתקן את הגג ולאטום אותו כמה שיותר מהר. את האיטום מומלץ לבצע לקראת החורף. בשלב הראשון, יש קודם לאתר את כל המקומות בהם מופיעים סדקים ונזילות. עשו זאת בצורה בטיחותית, על ידי שימוש בסולם טלסקופי, המגיע לגובה הרצוי לכם בתקרות הבית וכמובן בגג עצמו.

עלייה לגג וטיפול בחורים ושקעים

בדקו מקרוב את מקור הנזילות, על ידי עלייה לגג עצמו. נקו את הגג מאבק, לכלוך ושומנים, מלאו חורים ושקעים בחומרים כמו מלט, חול ודבק אקרילי. לאחר מכן, מרחו את תערובת האיטום שברשותכם. עשו זאת באמצעות מברשת או גלגלת. שימו לב להתאים את חומרי האיטום הנכונים לתשתית הגג שברשותכם.

מספר שיטות לאיטום הגג

סיימתם לאתר את הנזילות והסדקים, מרחתם את תערובת האיטום המתאימה וכעת נישאר לכם להשלים את האיטום בצורה הכי טובה ואיכותית. תוכלו לעשות זאת על ידי מספר שיטות בהן:

יריעות ביטומניות – היריעות הללו נחשבות חזקות ועמידות לאורך זמן. אל תפסלו שימוש בהן בגלל מחירן. זאת משום שהמחיר משתלם לטווח הארוך. שימו לב, שהיריעות בעלות תו תקן של מכון התקנים הישראלי. מומלץ שתשימו לב שאתם רוכשים יריעות מסוג APP ולא יריעות SBS המיועדות לאיטום מרתפים ורצפות.

זפת חם – שיטה ישנה מוכרת וידועה. זולה יותר מהשימוש ביריעות ביטומניות אבל דורשת תחזוקה גבוהה יותר. אם אתם משתמשים בשיטה זאת, זכרו להוסיף שכבת סיד או צבע מלבין, על מנת לשמור על הזפת ולמנוע את נזקי השמש.

חומר איטום אקרילי – מדובר על מריחת משחה לבנה, אותה ניתן לרכוש בחנויות מתמחות. את המשחה ניתן למרוח או להתיז על הגג.

מעדיפים שחברה מקצועית תעשה את האיטום?

אם אין לכם זמן לבצע את התהליך בעצמכם ואתם מעדיפים להביא בעל מקצוע מומחה שיבצע את העבודה בצורה איכותית וטובה, תוכלו לפנות לחברה המבצעת איטום גגות.
טיפ מאיתנו: אם אתם מתגוררים באזור המרכז, קחו חברה מומלצת ובעלת ניסיון המבצעת איטום גגות במרכז. כך תבטיחו לעצמכם שקט נפשי להמון זמן. השירות עשוי להסתכם בכמה מאות עד אלפי שקלים, תלוי בשטח הגג שלכם ובשיטת האיטום הנבחרת. שיהיה בהצלחה!

תפריט נגישות