שירות לקוחות
11 Netivot Street, Herzliya 03-6161026 09-8348646

5 כלי עבודה מומלצים שכל מנעולן חייב להכיר

מנעולן מקצועי אינו עובד אך ורק עם “ידיו הטובות” אלא משתמש בכלי עבודה ספציפיים. אחת ההמלצות החמות בתחום הפריצה הוא לא לנסות לפרוץ את הדלת הנעולה בכוחות עצמכם אלא לפנות לשירותיו של מנעולן וזאת בכדי שהפריצה תיעשה בצורה מבוקרת ונכונה. המנעולן איננו עובד בשיטה של כוחניות בלבד אלא יש ברשותו את הכלים והניסיון לביצוע העבודה. כלי פריצה בהם עושה שימוש מנעולן הם כלים מיוחדים המיועדים ספציפית לפריצת דלתות, כספות וכדומה.

 

אילו כלי עבודה מומלצים למנעולנים?

 

ישנו מגוון רחב של כלים שיכולים לסייע למנעולן בעבודתו אך מנגד, יש ציוד ספציפי שכל מנעולן חייב לשמור בארגז הכלים שלו מכיוון שמדובר בכלים בסיסיים ושימושיים.

 

פטיש – אמנם זה נשמע סתמי ונדוש אך פטיש ייעודי לפריצות הוא כלי נחוץ מאין כמותו. באמצעות פטיש איכותי ניתן להפעיל כוח מתון ולפרוץ מנעולים שונים ומבלי לגרום נזק לסביבה או לעצמך. יש פטישים שונים, במשקלים שונים ועם ידיות מיוחדות.

 

מוט ברזל מגולוון – מוט זה הינו מוט ייחודי המשמש בדרך כלל לפריצת דלתות של רכבים. המוט אמנם לא יתאים לכל סוגי הרכב אך בהחלט יוכל להקל על תהליך הפריצה ומחירו אינו גבוה, הוא זמין לרכישה ומאפשר למנעולן לבצע את העבודה באופן מדויק.

 

מפתחות לכספת – כשמם כן הם, מפתחות המתאימים לכספות. למעשה מדובר במפתחות יחודיים שמאפשרים לקדם את תהליך הפריצה בכספות בהן יש פתיחה במפתח. כיום מיוצרות כספות שאינן מכילות מנעול אך ברבות מהכספות דווקא יש שימוש בנעילה באמצעות מפתח. מפתחות אלו נמכרים אך ורק למנעולנים מוסמכים ובעלי תעודה לעסוק בתחום.

 

משקפי מגן – לעיתים בתהליך הפריצה יש צורך להגן על הפנים, במיוחד על איזור העיניים. משקפי מגן הם כלי עבודה בסיסי וחשוב משום שהוא מאפשר למנעולן לבצע את עבודתו בבטחה.

 

צילינדרים – ברוב המקרים כאשר נפרצת דלת בבית מגורים יצטרך הלקוח להחליף את הצילינדר. מנעולן מקצועי צריך להציע ללקוחותיו לרכוש ממנו צילינדר חדש ואיכותי ואף להתקין אותו בעבור הלקוח. רכישת צילינדר היא חלק בלתי נפרד מתהליך הפריצה וב95% ממקרי הפריצה שמבצעים המנעולנים, הלקוח יבקש לרכוש צילינדר חדש.

 

הזמנת שירותי מנעולנות – באילו מקרים זה נחוץ?

 

 

נהוג להזמין שירותי מנעולנות במקרים בהם לא מצליחים לפתוח דלת או כספת באופן הנהוג. כלומר, אם הדלת של הבית או הרכב לא נפתחת באמצעות מפתח, או אם הכספת נתקעה ולא מבצעת את המוטל עליה בעת הזנת סיסמה. ישנן הרבה סיטואציות המצריכות הזמנת מנעולן אך המקרים הנפוצים ביותר הם כשמאבדים מפתח, כשהדלת ננעלת ואין מפתח ספייר, כאשר הצילינדר נשחק והדלת לא נפתחת, כשננעלים מחוץ או בתוך הרכב, כאשר הכספת לא נפתחת וכדומה. בכל אחד מן המקרים האלה רצוי ליצור קשר עם מנעולן על מנת שיבצע את עבודת הפריצה במיומנות.

 

תפריט נגישות