שירות לקוחות
11 Netivot Street, Herzliya 03-6161026 09-8348646

סולמות לעליית גג או גרם מדרגות קבוע – מה כדאי?

כיצד תדעו לבחור בין התקנת סולמות לעליית הגג בביתכם, לבין בניית גרם מדרגות קבוע? התשובות לפניכם.

בכל בית או עסק שיש בהם עליית גג קיימת הבחירה בין שתי אפשרויות: התקנת גרם מדרגות קבוע או סולם. שתי האפשרויות בטוחות כאשר מתקינים ומשתמשים בהם נכון ושתיהן משרתות את אותה המטרה. אז איך בוחרים? כדי לבחור נכון, חשוב לדעת מהם היתרונות והחסרונות של כל אפשרות.

יתרונות וחסרונות

ההבדל הבולט ביותר בין סולם לעליית גג לגרם מדרגות זו הארעיות. בעוד שמדרגות הן דבר קבוע, סולם ניתן לקפל או להזיז בהתאם לצורך וזהו יתרון גדול למי שרוצה לשמור על שטח פנוי, כאשר אין צורך לעלות לעליית הגג בתדירות גבוהה. בהמשך ישיר להבדל הקודם, יש לקחת בחשבון את גודל השטח. לא בכל שטח יש מספיק מקום לבניית גרם מדרגות קבוע ובמקרים כאלו אין ברירה אלא להציב סולם לעליית גג.

נקודה נוספת זו הנראות החיצונית. אם העלייה לגג נמצאת בפינה צרה או באמצע מסדרון, התקנת מדרגות יכולה לגרום לחלל להיראות קטן וצר יותר, גם אם בפועל אין זה כך. במקרים כאלו לסולמות יש יתרונות רבים, מכיוון שהם גם תופסים פחות מקום וגם אפשר להזמין סולמות מתקפלים או להתקין אותם במקום נסתר כך שלא יבלטו לעין.

 

עניין הבטיחות

 

זה לא משנה אם אתם בוחרים בסופו של דבר להתקין גרם מדרגות קבוע או סולם טלסקופי שישמש אתכם לעלות לעליית הגג, עליכם לדאוג בראש ובראשונה לעניין הבטיחות. חשוב להתקין מעקות אלומיניום משני הצדדים של הסולם או גרם המדרגות. כך בזכות קיומם של מעקות אלו, תוכלו לעלות בקלות ובבטיחותית לעליית הגג, מבלי לסכן את עצמכם או את מי שעולה מעלה.

עליית גג בעסק

עליית גג אינה שמורה רק לבתים פרטיים והיא יכולה להיות גם בבתי עסקים רבים, ולשמש כמחסן לסחורה. כאן חשוב לדעת באיזו תדירות אתם נדרשים להגיע לעליית הגג ובהתאם לכך לבחור בין סולם לגרם מדרגות קבוע, באופן שישרת אתכם בצורה הטובה והנוחה ביותר באופן יומיומי. בין אם בחרתם בגרם מדרגות ובין אם החלטתם להשתמש בסולם, חשוב שתבחרו במוצר חזק, יציב ועמיד, שיוכל לשמש אתכם בצורה בטיחותית בעלייה ובירידה מעליית הגג, וגם שיחזיק מעמד למשך שנים רבות, ללא צורך בתיקונים ותחזוקה מיוחדת. סולם עשוי מברזל נחשב לסולם חזק ואיכותי שיוכל למלא את המטרה הזו.

לסיכום: הבחירה בין סולם לעליית גג לגרם מדרגות קבוע תלויה במאפייני המקום ובתדירות השימוש בעליית הגג.

 

 

תפריט נגישות