שירות לקוחות
11 Netivot Street, Herzliya 03-6161026 09-8348646

טיפים שימושיים לבחירת מגהץ ומה באמת עדיף – אדים או קיטור?

מהם היתרונות והחסרונות של סוגי המגהצים השונים ולאילו מאפיינים חשוב לשים לב לפני הקנייה.

יש דגמים רבים של מגהצים וגם אם אתם לא נוהגים לגהץ באופן יומיומי, כדאי לדעת איך לבחור בדגם המתאים עבורכם. כדי לעשות זאת, צריך להבין אילו מאפיינים יש למגהצים השונים, ומהם היתרונות והחסרונות בכל סוג.

מגהץ אדים או קיטור?

אם בעבר מגהצי קיטור שימשו בעיקר לצרכים תעשייתיים, הרי שכיום אפשר למצוא מגהץ קיטור גם בשימוש ביתי. מגהצים אלו נחשבים למגהצים מתקדמים מבחינה טכנולוגית ויש להם מספר יתרונות.  מגהצי קיטור טובים לגיהוץ ממושך והם מאפשרים גיהוץ מהיר של פריט ופריט. באמצעות מגהץ קיטור ניתן לגהץ גם בצורה אופקית וגם בצורה אנכית, מה שמתאים במיוחד לשמלות או לחולצות עם צווארון מתקפל.

 

בדגמים החדשים של מגהצי הקיטור, יש אפשרות למלא מים תוך כדי פעולת הגיהוץ, מבלי צורך לעצור ולהמתין להתחממות המים. עם זאת, יש להם גם חסרונות. הזמן הראשוני הנדרש להפעלתם יכול להימשך מספר דקות (עד להגעת המים במיכל לטמפרטורה הרצויה) והם כבדים ויקרים יותר ממגהץ אדים. מגהץ אדים לעומת זאת, הוא המגהץ שכולנו מכירים, אך הוא קיים כיום בדגמים משופרים. הוא זול וקליל יותר ביחס למגהצי קיטור, אך הוא טוב בעיקר לגיהוץ קצר.

 

כאשר רוצים לקנות מגהץ, יש מאפיינים חשובים שצריך לקחת בחשבון, מלבד הבחירה במגהץ קיטור או במגהץ אדים. יש לשים לב לעצמת המגהץ הרשומה על הקופסה (נקבעת לפי כמות האדים הנפלטת בדקה). ככל שהעצמה גבוהה יותר, כך הגיהוץ יהיה איכותי ומהיר יותר.

 

בנוסף, יש לבחור במגהץ בעל אחיזה נוחה, במיוחד כשיש צורך בגיהוץ לזמן ממושך. מלבד צורת הידית, גם משקל המגהץ משפיע על נוחות האחיזה ויש לשים לב לכך. מאפיינים נוספים הם מאפיינים שניתן למצוא בדגמים המתקדמים, והם כוללים תחתית טפלון או קרמית ומנגנון לכיבוי עצמי המאפשר חסכון ועבודה בטיחותית.

 

מגהץ קיטור מאפשר לגהץ מספר רב של פריטים בצורה מהירה ואיכותית, אך כאשר מדובר בגיהוץ של פריטים בודדים בתדירות רחוקה, ייתכן וגם דגם מתקדם של מגהץ אדים יוכל להתאים.

 

תפריט נגישות