שירות לקוחות
11 Netivot Street, Herzliya 03-6161026 09-8348646

איטום גג – עשה זאת בעצמך

החורף קרב ובא והגג שלנו זקוק להכנה מיוחדת על מנת לשמור עליו אטום מפני דליפות ונזקים. איטום מאריך את תוחלת החיים של הגג והבית כולו במיוחד בעונה הגשומה והקרה, כאשר הגשם והרוחות עשויים לפגוע בגג, לקלף את שכבת הקיר, ליצור סדקים בקירות, להעלות את ההוצאות על חימום. איטום הגג מסייע בהפחתת הוצאות קירור, מונע הוצאות גבוהות על תחזוקת הגג ומעלה את ערך הנכס.
יש שתי דרכים לאטום את הגג: לפנות לאנשי מקצוע שיסייעו במשימת האיטום או לבצע איטום באופן עצמאי, לפחות עד שתידרש מעורבות של מומחים. חשוב לקחת בחשבון התהליך דורש הקפדה על כללי בטיחות מחמירים וכמובן, ציוד מקצועי שיאפשר לבצע את הפעולה בסטנדרט הגבוה ביותר.

 

אז אילו חומרים וכלים תצטרכו לאיטום עצמאי?

 

מטפסים למעלה


לא בכל בית פשוט להגיע לגג ולבצע את האיטום בקלות. לרוב תידרשו בסולם כדי לגשר על פערי הגובה ולאפשר עבודה נוחה בביצוע האיטום. מומלץ לבחור סולם טלסקופי לגג, בעל מנגנון חזק ואמין שיכול להיפתח לפחות לכ-3 מטרים. שימו לב למשקל הסולם, שלא יהיה כבד מדי כדי שתוכלו להעביר אותו ממקום למקום, אבל שישמור על יציבות מקסימלית.

סולם טלסקופי

 

משקמים לפני שמתחילים


גג דולף מחייב פתרון של תיקון לפני שמתחילים לאטום אותו. ראשית בדקו אם האבן ניזוקה עם הזמן ויש לטפל בה, כדי לחזק את התשתית לקראת איטום. חשוב להשתמש בשיקום לפי סוג האבן הקיימת – ביר זית, חלילה, חברונית, בטון וכדומה ובתכשיר שמטרתו היא להעניק עמידות גבוהה במיוחד לאבן והוא מסוגל לחדור היטב פנימה כדי לחזק מבפנים כלפי חוץ. העדיפו חומר שמתייבש במהירות ואינו מושך אבק או לכלוך ומשפר את ההגנה מפני חומצות ותנאי הסביבה. על מנת לבצע את מלאכת השיקום, תזדקקו לכלי עבודה מתאימים כגון מברשות מקצועיות.

 

זהירות, רטיבות לפניכם!


אם עד כה לא בוצע איטום לגג או שהאיטום לא היה תקין, רוב הסיכויים שתצטרכו לטפל בבעיות של רטיבות קפילארית. במקרים קשים של רטיבות זו, יתכן ולא יהיה מנוס אלא לפנות לשירותי מומחים לייבוש בניין. אבל אם המצב מאפשר טיפול עצמי, שימו לב שקיימים חומרי איטום לרטיבות המאפשרות דיפוזיה חזקה של לחות. תערובת הנצמדת היטב לתשתית ומונעת היווצרות של עובש, מניעה וחדירה של מלחים. לרוב משלימים את הפעולה באמצעות קרם על בסיס מים המוחדר לחורים הנקדחים לאורך הקיר בצורה פשוטה וישירה. החומר עובר תהליך של דיפוזיה לתוך הקיר ויוצר מחיצה המונעת עלייה של מים ולחות במעלה הקיר. הקרם מוחדר באמצעות אקדח סיליקון סטנדרטי. בבואכם להשתמש בחומר זה, חשוב שתאתרו את כל הנקודות של דליפות מהגג והקירות ותבצעו את התיקן הנקודתי הנדרש יחד עם איטום כולל של האזור. בדקו שחומרי האיטום שבחרתם מבודדים ואם אינם מבודדים – הוסיפו חומרי בידוד, כנ”ל לגבי צביעת האזור אם תרצו להוסיף גוון לאחר הצבע השקוף.

 

בבואכם לבצע איטום של הגג, חשוב שתפנו היטב את האזור כדי שלא יהיו אובייקטים שיפריעו לכם בדרך. הצטיידו בכפפות מגן, משקפי מגן במידה ועליכם לבצע פעולת קידוח מקדימה, קראו היטב את ההוראות על גבי התכשירים מבחינת ייבוש ואוורור האזור, היזהרו ממגע עם ידיים ועיניים ועקבו אחר סדר הפעולות הנדרש כדי להשיג איטום מקסימלי של הגג. הצטיידו בסולם יציב ואמין, במברשות ורולרים, אקדח סיליקון יעיל ובמידה והאיטום מורכב מדי לביצוע, שקלו פנייה למומחים – קבלני איטום – שיוכלו לאטום את הגג בדרכים מקצועיות דרך יריעות איטום או זפת.

 

תפריט נגישות